Міжнародна виставка та літературний фестиваль «Світ книги Прага», 14-17 травня 2015 року

Book World Prague 2015 - це книжки усіма мовами світу, три десятки країн-учасниць, усі світові континенти, майже півтисячі видавництв, 400 різноманітних заходів - так у статистиці виглядав 21-ий міжнародний книжковий ярмарок «Світ книги Прага» (Book World Prague), який мав місце в травні 2015 року, в м. Прага, Чеська Республіка. Почесний гість фестивалю - Єгипет. Організатор заходу - Союз чеських видавців і продавців книжок. Натомість, ідея долучити українських учасників до празької книжкової виставки виникла ще у 2014 році, коли один з небайдужих ініціаторів не побачив на книжному форумі того ж року - жодного українського павільйону чи стенду з українською літературою. Тому вже на початку червня того ж року на адреси українського уряду та ключових міністерств: культури й освіти було надіслано листи з пропозицією долучитись до участі у книжковому форумі в Празі. Така пропозиція ґрунтувалася на можливостях й досвіді, що запропонувала Інформаційно-аналітична служба «Європейсько-східний діалог» (IASEED), яка власне й зверталась з даною ініціативою до органів української влади.
У березні 2015 року, відбувся візит до Виставкому, з метою офіційної подачі заявок до участі у Book World Prague-2015 та було замовлено виставкову площу - як єдину національну експозицію України. 20 березня відбулось перше зібрання небайдужих українців, що проживають у Чеській Республіці, які утворили Організаційну Раду національної експозиції «Український дім». Саме остання зайнялась: координацією взаємин з Виставкомом; питаннями спонсорства та фінансування українських учасників; організацією презентацій українських учасників виставки-ярмарку; волонтерською допомогою учасникам та відвідувачам виставки-ярмарку з України, включаючи й організацію екскурсій по Празі; допомогою у вирішенні візових, організаційно-побутових, транспортних та інших питань для українських учасників виставки-ярмарку тощо. Позитивно, що при Орграді, з числа україністів, перекладачів та творчих і активних людей - було створено Творчу групу. А з метою інформування підготовки та ходу участі українських учасників та гостей у роботі празької книжкової виставки, було створено відповідну Прес-службу.
У презентації власних творчих доробок, безпосередньо на національній експозиції «Український дім» - взяли участь 10 авторів та 3 автори - заочно, а саме: - Вікторія Андрусів - українська поетеса та письменниця (Ужгород); - Юрій Андрухович - український поет, прозаїк, перекладач та есеїст (Івано-Франківськ); - Галина Бабак - українська поетеса (Харків - Прага); - Юрій Винничук - український журналіст, письменник, редактор (Івано-Франківськ); - Мирослав Дочинець - український письменник та журналіст (Мукачево); - Юлія Драгун - українська дитяча письменниця (Ужгород); - Олег Павлів - український письменник (Луцьк - Прага); - Ігор Павлюк - український письменник, науковець (Луцьк - Київ); - Галина Петросаняк - українська поетеса та літературознавець (Івано-Франківськ); - Ігор Померанцев - російський прозаїк, поет, журналіст та правозахисник (Прага); - Зіновій Філіпчук - український поет та пісняр (Львів); - Андрій Кокотюха - український прозаїк, журналіст (Ніжин - Львів); - Мирослава Макаревич - українська письменниця, журналіст, автор казок для дітей (Київ).
Меню-навігація, нижче зорієнтує читача, починаючи від ідеї першої презентації України на Book World Prague 2015 аж до Звіту Організаційної Ради «Український дім».
Відеоряд про національну експозицію «Український дім»
Творчий доробок про Україну літературну від Олексія Севрюка - керівника Творчої групи, який оприлюднив виставком «Світ книги Прага - 2015»
Post Views: 1 052
RSS
YouTube
Instagram
account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up mastodonmedium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram threadstiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom