Юрію Ключевському – 70 років!

          11 квітня 2014 року Юрію Андрійовичу Ключевському виповнилось 70 років. З цього проводу, небайдужі члени нашого Великого Роду запропонували організувати своєрідний банкет, куди запросити рідних, близьких та знайомих Ювіляра, який відбувся в Ужгороді, в ресторані «Сафарі».
          Іменинник народився наприкінці Другої світової війни, в присілку Лопушанка селища  Körösmező, як тоді називалось Ясіня та було, як і все Закарпаття – під владою тодішнього Королівства Угорщини (Magyar Királyság, 1941-1944). Після знищення батьківського обійстя снарядом, ймовірно – радянських військ в жовтні 1944 року, родина була переміщена до закарпатського села Шаланки сучасного Виноградівського району а пізніше переселена на Ужгородщину, в село Минай.
          Непросте, післявоєнне життя, в далекому від рідної Гуцульщини, в основному, в угорськомовному середовищі, внесло певні зміни в долю, практично, кожного з 10 членів родини (батьки та 8 дітей). Клаптик землі, який дала нова, радянська влада, фактично в низинному районі – суттєво різнився від гірського господарювання в Карпатах, а відсутність добрив та сільськогосподарської техніки не давало багато шансів на багаті врожаї, що погіршувало й без того скрутне матеріальне становище гуцулів, не кажучи вже про настрої серед останніх.
          Тому, вже з підліткового віку, Юра почав працювати а належне навчання у середній школі дозволило йому поступити до Львівського лісотехнічного інституту, що й визначило його подальшу долю, яка була тісно пов’язано з деревопереробною галуззю, яка була так популярною в тодішньому Закарпатті.

          На 70-річний Ювілей Ключевського Юрія Андрійовича, до Ужгороду – приїхало більше 30 членів Роду, з Праги, з Москви, з Мукачева, з Чопу та з Ужгорода. Показово, що участь у святкуванні Дня Народження – прийняли участь ті члени Родини, які були відомі одні-другим, але не були знайомі… між собою та й більшості Роду.
          На  святкуванні, яке було організовано у формі шведського столу, відбувся показ фотографій, які «розповіли» про багатогранне життя Ювіляра та його хобі: альпінізм, гірські лижі та мандрування. В рамках загальнородинної зустрічі, було організовано святкове вручення Посвідчень «Турист Родини» – 14-ом членам нашого Роду, яким це звання та відповідну категорію, було присвоєно за підкорення карпатських вершин, в ході I-ї Експедиції Роду, в 2013 році.
          Привітання Ювіляра стало доброю нагодою зустрітись багатьом членам нашого Великого Роду а подію навіть висвітлила обласна газета «Новини Закарпаття».

Вручення Родинної Грамоти - Ювіляру

Вручення свідоцтв «Турист Родини» активним членам Роду