II Зустріч Родини 2012 року

          Друга Зустріч Родини, яку було організовано менше, ніж через рік від 80-річного Ювілею Ключевської Анни, який святкували в Ужгороді у жовтні 2011 року – пройшла 10-12 серпня 2012 року, на цей раз в Ясінях. Така Зустріч та саме на Рахівщині – батьківщині прабатьків, де й по-сьогодні проживають більшості членів Роду, була логічною ще й тому, що більшість ясінчан, особливо старшого віку, з ряду причин – не змогли приїхати до обласного центру в 2011 році. Через це було прийнято рішення зустрітись саме в Ясінях для чого запросити всіх, на той час відомих родичів, не тільки з Рахівщини але й зі всього Закарпаття та з ряду областей України, з Російської Федерації, з Естонської Республіки, з Угорщини, з Ізраїлю та з Чеської Республіки.
          На ІІ Зустріч, крім родичів, було запрошено й близьких та знайомих Роду, а також представників засобів масової інформації, радіо та телебачення. Натомість, Програма ІІ Зустрічі передбачала й звернення до органів місцевої влади, які залучались до сприяння Родині, наприклад в ході прибирання річки Тиси.
          Зустріч 2012 року була, практично, першим масштабним форумом нашого Роду, метою якого було, не стільки організуватись, скільки… познайомитись, взагалі! Чи не всі присутні на Зустрічі стали свідками зворушливих сцен, коли зустрічались, обнімались та плакали ті, хто 20, 30, 40 років, а то й взагалі ніколи – не бачились! Натомість, емоції від серпневої Зустрічі ще довго були темою для спілкувань, в тому числі й в повідомленнях, якими обмінювались родичі, в тому числі й між тими, хто по різним причинах не зміг, або не захотів (про що пошкодував!) приєднатись до II Зустрічі Роду.
          Головне ж було в тому, що саме тодішня Зустріч спонукала до обміну контактами та спілкування між багатьма членами Роду, що в повній мірі виправдало всі ті усі зусилля, які було здійснено по організації II Зустрічі Роду. Загалом, цей родинний форум, в роботі якого прийняли участь майже 100 його членів – набуло широкого розголосу по всьому Закарпаттю та було висвітлено у його ЗМІ.

Підготовчі документи до Зустрічі: листи, запрошення, повідомлення

Напередодні Зустрічі: заїзд учасників та координація дій співорганізаторів

І-й день Зустрічі: реєстрація, знайомство, виголошення Програми

ІІ-й день Зустрічі: чиста Тиса, меморіальна Дошка, Родинне Дерево

Наша Родина за чисту Тису

Зібрання на обійсті прабатьків у присілку Лопушанка

Турбаза Едельвейс та презентація Родинного Дерева

ІІІ-й день Зустрічі: спільна молитва, відвідання могил прабатьків, прощання

          Пройшло вже майже 10 років від часу найбільшої Зустрічі нашого Роду, яку вдалось організувати в 2012 році на Рахівщині. З того часу було ще кілька Зустрічей, Експедицій та корисних й знаменних справ, як-то: виготовлення Родинного Календаря, відзначення Ювілеїв членів Роду та інше. Багатьох, старших родичів: наших дідів, бабусь, батьків та інших родичів вже немає серед нас. Але, саме дякуючи таким зустрічам, а головне – можливостям зберегти пам’ять про такі події, є нагода пригадати всіх учасників таких зібрань та подякувати їх натхненникам та організаторам. А ще – завжди варто пам’ятати, що ту зустріч, яку не організуєш чи на яку не прийдеш, як і ті моменти, які не зафіксуєш з близькими та рідними – вже не зможеш сфотографувати ніколи.
          Зате, діти, внуки та правнуки, яких багато на вищенаведених фотографіях – вже підросли та стали старшими на 10 років. І є надія, що саме хтось із них, все ж зацікавиться власними родинами та захочуть і зуміють організувати ще масштабнішу Зустріч Роду, яку неодмінно всі відвідаємо…