Інжиніринг вкупі з факторингом

         Якось, на запрошення знайомих, колишніх фахівців зовнішньоекономічного відомства, ще Чехословацької Республіки, відвідав одне з чеських підприємств, з виготовлення обладнання для нафтогазової промисловості в місті Градець Кралове, що за 115 км від Праги. 
          Нас зустрів молодий директор, який люб’язно взявся нас познайомити з підприємством, яке вже давно стало приватним в ході роздержавлення. Мою увагу привернула велика ємність високого тиску, яку використовують в якості сепаратора чи ресивера, про що дізнався зі слів нашого “екскурсовода”, на якій великими літерами, російською було написано “Огнеопасно – не курить”. На мій допитливий погляд відповіли мої знайомі, правда дещо пізніше – по дорозі назад до Праги.
          Виявляється, що чеський завод, з якого щойно повертались – належить інвестору з Німеччини. Останній має представництва по Європі а замовлення, на ту саму ємність – надійшло з однієї із країн СНД. Правда, фахові зварювальники, які виготовляли цю ємність – з України, які готові працювати понаднормово й за менші зарплати. Так я дізнався, що таке… інжиніринг вкупі з факторингом. 
          А працює це так. Ввечері, представники німецької компанії слідкують за телевізійним справами у країні, куди командировані. Раптом, повідомляють що на одному з нафтогазових об’єктів сталася пожежа й там припинено діяльність, що призведе до збитків для власників, нарікань від замовників й мороки для чиновників регіону, де сталася оказія. Представники відразу інформують керівництво німецької компанії а вже на ранок – вилітають у регіон та йдуть до його адміністрації з пропозиціями, які напрацювали за ніч, як швидко усунути наслідки аварії. Умови, доволі прості: якщо довіритесь нашій компанії, то проектно-кошторисна документація для відновлення об’єкту й відповідні розрахунки – безкоштовно, не кажучи вже про оперативні терміни реалізації запропонованого. Чиновник запрошує власників злощасного об’єкту й безальтернативно пропонує “розщедритися” перед німцями а також – звітує “на гору”, що над усуненням аварії “вже всю ніч працюємо”, чим заспокоює керівництво галузі та країни.
          Німецька компанія, яка переймається виключно інжинірингом та не має власних, навіть – складу, не кажучи вже про якесь виробництво, оперативно з’ясовує/знаходить всіх поставників та їх правонаступників, включаючи й заводи колишнього соцтабору, обладнання та систем на вже аварійний об’єкт й починає розміщувати замовлення на аналогічне залізяччя. Паралельно, німці знаходять факторингову компанію, яка у “співпраці” з банками – готова фінансувати розміщення замовлень по необхідних підприємствах та компаніях, практично всієї Європи. Так, одне із замовлень – велика ємність високого тиску, яку використовують в якості сепаратора чи ресивера, що й привернула мою увагу в Градці Кралове, потрапляє на підприємство, яке колись й поставило в СРСР аналогічне обладнання. Після виготовлення та фарбування останнього, відповідно до технічного завдання й було нанесено російською “Огнеопасно – не курить” на що й звернув увагу, позаяк інакше б не дізнався, як реально працює інжиніринг вкупі з факторингом.