Ого, конкуренція - навпаки

          Історією одного, відомого підприємства Німеччини та його практичної діяльності, якось поділась знайома, яка після навчання в українському ВУЗі потрапила на виробничу практику за кордон та так й залишилась працювати інженером. Підприємство має широку лінійку виробів, від автомобілів й до моторів на морські судна.
          Було цікаво почути, як ще до широкого використання комп’ютерів, підприємство “тримало”, майже 90-річного віку – техніка, який долонею визначав силу протягу в дизельних двигунах та рекомендував ще розточити прохід. Одним словом фаховість та якість продукції тут завжди були на першому місці. Через це, замовленнями підприємство забезпечено на довгі роки, бо кожен прагне отримати німецьку якість й у визначений термін.
          Однак, підприємство не в силах задовільнити всіх замовників, зокрема коли мова йде про одиничні вироби, особливо в частині дотримання термінів виконання замовлень та коли клієнт прагне отримати виріб тільки цієї торгової марки. Саме це й лягло в основу бізнесу цього виробничого молоху, а конкретно – високий попит, надійність машин і механізмів й гарантована якість, чим довгими роками й користується підприємство, товарний знак якого має неабияку магічну властивість.
          А працює це так. У визначений підприємством термін, на підприємство з’їжджаються… конкуренти, яким роздаються креслення та інша технічна документація й задають два питання: “за який термін” та “за яку вартість” ви готові виготовити те чи інше замовлення за умови, що торговий знак на цьому виробі буде – знак підприємства. Через обумовлений час, конкуренти дають свою відповідь підприємству. В разі згоди останнього, конкурент отримує замовлення та кошти на його виконання. Головна умова останнього: якість та терміни виконання замовлення. При цьому у виграші всі сторони: замовник – вчасно отримає виріб з товарним знаком підприємства, останнє – заробить на різниці цін, конкурент – не залишиться без роботи й, навряд-чи поділиться колись, як і на чому заробив. 
          Як пізніше з’ясував, подібного роду практика, коли біль відомі компанії з досвідом та іменем на ринку – запросто діляться “бізнесом” з потенційними конкурентами, перетворюючи їх на партнерів. Тобто, немаркована продукція високої якості може запросто продаватись більш відомій на ринку компанії, вартість гудвілу якої значно вища за виробника, на яку перша просто поставить свій товарний знак й непогано заробить на цьому.     

            Ось така конкуренція – навпаки.