Америка найсильніша країна світу

          З компанією Narech Ždanice spol s.r.o., яку вже було презентовано в ході представлення інтересів в Україні та через ділові візити до України, пов’язана ще одна цікава історія взаємин між іноземними партнерами.
         Як відомо, чи не кожен успішний бізнес – це насамперед намагання бути кращим серед конкурентів. Саме останнє й вимагає постійного слідкування за ринком та його учасниками у “своїй” сфері, що й здійснюють он-лайн, практично всі успішні бізнесмени: від власників й до менеджерів, яких наймають та від яких вимагають максимум зусиль, які і є запорукою успіху.
          Через це, у цивілізації має місце постійна, нехай і невидима та непряма – комунікація між конкурентами з метою, від – довідатись про щось нове, що можна запозичити/купити/вкрасти й аж до переманити успішних менеджерів конкурентів, прикладів яких у світі – безліч. Разом з тим конкуренти не завжди “воюють” між собою але й готові до співпраці, якщо це вигідно обом сторонам, нехай і з меншими прибутками. Саме про такий випадок – нижче.
          Якось за кухлем пива, партнер вищевказаної компанії, розповів про поїздку до США та відвідини подібного, до чеського виробництва, яке продукувало мітчики і плашки. Як виявилось, майже такий завод як в Чеській Республіці – виробляє вдвічі більше продукції при, майже аналогічній кількості робітників, які працюють, правда – в три зміни, на відміну від двохзмінного режиму в Чехії. 
          Звичайно ж, що справа швидше за все в останньому, подумав чеський підприємець. На що американець зауважив, що надзвичайно дороге обладнання заводу “старіє” ще й морально, тому його тризмінна експлуатація – виправдана. Однак, чеха найбільше здивувало те, що американські працівники на цьому заводі працюють лише 4 дні на тиждень. А до чого тоді якесь “моральне” старіння верстатів, якщо “аміки – ліниві”, було подумав чеський підприємець й спитав свого візаві: “Тобто, завод у вас простоює аж 3 дні”? “Ні” – відповів американець, – “на три дні ми його здаємо в… аренду”!? Як можна здавати в оренду цілий завод а головне – кому, якщо в цехах більше нічого крім як штампувати мітчики й плашки, робити – не можна, дивувався чех. Але, американець на подив гостя, відповів: “з п’ятниці по неділю, на заводі теж виготовляють плашки й мітчики… конкурентна нам компанія”! “Як це можливо й навіщо ви пустили конкурентів у свої цехи та й хто там у них працює”, – не переставав дивуватись чех? Відповідь – приголомшила: “У нас маленьке містечко, тому швидше за все працюють здебільшого наш ж працівники. Натомість, ми домовились з орендарями, що замовників не будемо “перебивати” один в одного. Й, потім головне – реальна амортизація дорогих станків та обладнання, які можемо міняти частіше аніж наші конкуренти з інших, подібних американських заводів”.
          Так ось чому Америка найсильніша країна світу…