Голландський аукціон в Чехії

          Коли майбутньому підприємцю пропонують “кредити під бізнес”, під українські відсотки, то це дуже схоже, мінімум – на аферу. Стартапи як й гранди – це все ще та екзотика для українця. Але, виявляється, що в реальному, цивілізованому ринку не бізнес ходить за коштами а – навпаки: банки, інвестиційні компанії та фонди… самі шукають тих, кому можна дати гроші!
          Так, один з найбільших чеських виробників реальної продукції – практикує щомісячні аукціони з… придбання/залучення кредитних коштів від фінансових інститутів ринку. Саме відкриті змагання серед потенційних позичальників коштів, дозволяють підприємству отримати потрібне в необхідних сумах та валютах а також – вчасно. 
          Відбувається це до банального просто. У визначений день, раз на місяць на підприємство з’їжджаються банкіри та керівники/представники інвестиційних компаній і фондів, з власними пропозиціями. В приміщення для аукціону прибуває фінансовий директор підприємства та його помічники, які й оприлюднюють пропозиції присутніх позичальників, в мільярдах чеських крон, терміни на які пропонуються кошти та їх “вартість” у річних відсотках. Й, тут відбувається “диво”, коли фінансисти залюбки включаються у голландський аукціон, коли на очах падають ставки кредитів та відбувається реальна конкуренція он-лайн. 
          Представникам підприємства тільки залишається, між питтям кави чи води – піднімати руку та кивати на знак згоди з тим чи іншим кредитором, якщо об’єми, валюта та умови позички відповідають інтересам підприємства. В кінці-кінців й позичальники не в “програші”, позаяк давати фінансові кошти одному, надійному клієнту в мільярдних частках “дешевше” й вигідніше аніж тисячам, хоч і за значно вищі відсотки річних. 
          Коли в Нідерландах придумали продавати квіти від найвищої ціни до першого покупця, через те, що товар дуже ніжний й потребує найшвидшої реалізації, позаяк непродане йде на… компост, ніхто й гадки не мав, що це згодиться й у взаєминах, наприклад: кредитор-позичальник. Саме через це, й чеські компанії можуть запропонувати дешевші товари та успішно конкурувати на ринку, не тільки Чеської Республіки але і Європи.