Компанія G & G INVESTMENT

          Через завершення процесів сертифікатної приватизації майна державних підприємств та з метою реформування ТК “Газда-Інвест” в суто інвестиційну компанію, виникає потреба в реєстрації фінансового посередника. Тому, в липні 1997 року було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю “Джі енд Джі Інвестмент” (G&G Investment). Засновниками нової Компанії стали члени команди Gazda Group з числа трудового колективу. Особливістю “торговця”, як називали тодішні Компанії по роботі з цінними паперами (акціями, облігаціями тощо) на фондовому ринку України, була можливість формувати статутні фонди цінними паперами, які оцінювались не за номінальною а за курсовою або ринковою вартістю. Через це, вже станом на кінець 1998 року, Компанія мала статутний фонд більше як 110 тисяч гривень (або майже 45 тисяч доларів США).
          Взагалі, ринок цінних паперів, який в нашому краї формувала тільки наша команда – вимагав не тільки сертифікованих фахівців, яких як правило готували тільки київські інституції але й таких  працівників, які розумілися на фондовому ринку, знали його норми, стандарти і правила, не кажучи вже про володіння термінологією, що в Закарпатті, на той час було рідкістю. З часом, саме фахівці наших Компаній запрошувались ВУЗами краю – читати лекції з ринкових питань.
          Після отримання ліцензії (№ 95ДК, видана 11.08.97) Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) Компанія, з початку 1988 року, приступила до роботи з цінними паперами, як правило тих акціонерних товариств Закарпатської області, які було створено в процесі “великої” приватизації. Маючи вже двох ліцензованих “торговців”: ТДВ “Газда-Інвест” та “Джі енд Джі Інвестмент”, стало можливим збільшити та здійснювати повноцінні операції з цінними паперами, що збільшило можливості фондового ринку не тільки краю але й всієї країни.
          В квітні 1999 року, Компанія стала членом СРО (cаморегулівної організації) ринку цінних паперів ВАТ “Київська міжнародна фондова біржа”, які почали формуватись в Україні. За кілька років, кількість операцій з цінними паперами в краї значно зросла а Перелік відкритих акціонерних товариств, акції яких торгувались, лише нашою Компанією суттєво розширився. Однак, з тією приватизацією, яку було організовано в Україні мало яке відкрите акціонерне товариство, як й Україна, в цілому – виграли а швидше, навпаки – програли. Принаймні Закарпаття так й не змогло скористатись унікальною можливістю, яку давало роздержавлення а приватизація, яку мало хто розумів, як й приватизоване, з яким не знали що робити і, у багатьох випадках роздержавлене майно виявилось тягарем, яким не знали як розпорядитись. Тобто, закарпатці так й не стали власниками заводів, газет, пароходів, позбулись за непотрібністю акцій, які отримали в процесі приватизації й змирились з, по-суті базарщиною, в якій потонув край, про що можна почитати в статті-дослідженні “Втрачений шанс великої приватизації”.
          Через зменшення кількості акціонерних товариств, які перетворювались в закриті акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю та, відповідно – скорочення фондового ринку й операцій на такому – роль торговця цінними паперами нівелювалась. Незважаючи на те, що роздержавлення, яке розпочалось в Україні ще на початку 90-х років минулого століття, продовжується й по-сьогодні. За більше, як за 30 років, приватизації державного та комунального майна, кілька разів змінювались: стратегія, умови та способи але цілі залишались незмінними – знайти, ефективних, приватних та незалежних від державної машини, власників.
          Вже в жовтні 2001 року за невиконання п.5.3. (подача звітності) та п.6.1. (сплата членських внесків) Положення про участь в СРО “АТ “КМФБ”, Компанію було виключено зі складу останньої. В лютому 2002 року, через ігнорування термінів “обміну бланків дозволів на бланки ліцензій єдиного зразка”, чим тоді грішив Кабмін України з подачі ДКЦПФР – раніше наданий Компанії дозвіл на роботу з цінними паперами було анульовано. Вже після ліквідації Компанії, яка мусіла припинити свою діяльність на ринку цінних паперів, через втрату ліцензії, в 2008 році сталася прикра й ганебна подія, про що можна дізнатися з судової Ухвали від грудня 2017 року. Однак, до вищевказаного ніякого відношення на щастя вже не мав, позаяк завершив свою діяльність в якості Президента Gazda Group ще в 2002 році…

Окремі документи G&G Investment (1997 - 2000)