Запит до дорожньої поліції Ужгорода

Запит до дорожньої поліції м. Ужгорода

          В ході підготовки електронної петиції «Багаторівневі паркінги в Ужгороді», в якій пропонував розглянути питання збільшення місць для паркування автомобілів шляхом побудови багаторівневих надземних паркингів, вирішив дізнатись про кількість автотранспорту що зареєстрований в обласному центрі. Вважав, що без знання ситуації та розуміння нагальних потреб міста, наприклад, у місцях для паркування – щось пропонувати чи вимагати від міської влади – некоректно.
          Такий підхід є логічним, позаяк кількість ужгородців, які є власниками автотранспорту та з врахуванням візитерів, які щоденно автомобілями відвідують обласний центр у справах а також беручи до уваги транзит, автотуристів тощо, можна спрогнозувати потреби міста у місцях стоянок, взагалі та паркуванні автотранспорту, зокрема.
          Через це, на початку жовтня 2018 року звернувся, з відповідним запитом до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Закарпатській області (філія ГСЦ МВС), в якому просив поінформувати про кількість автомобілів, насамперед, категорії «M» (тобто, механічні транспортні засоби, що мають не менше чотирьох коліс, і які призначені для перевезення пасажирів: легкові автомобілі та автобуси), зареєстрованих в обласному центрі станом на 01.10.2018 року. 
          Й хоч звертатись прийшлось повторно, з відповіді регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Закарпатській області на свій запит дізнався, що Ужгородом щодня їздять більше 10 тисяч автомобілів, не рахуючи мопедів та мотоциклів, вантажних автомобілів і тракторів а також – іногородніх та гостей обласного центру. А наведені дані з відповіді на запит – стали основним аргументом в самій петиції та в кількох публікаціях в засобах масової інформації краю.
          Й хоча запропонована, електронна петиція так і не набрала достатньої кількості голосів, для її розгляду ужгородською міською владою по-суті, з листа від останньої по-суті, стало ясно, що питання збільшення місць для паркування автомобілів шляхом побудови багаторівневих паркингів – залишатиметься й надалі актуальним. Це ж підтверджують й останні перипетії 2023 року, щодо спорудження підземного паркінги десь біля міської ради Ужгорода.  

          Висновки:

  1. Складати петиції, як це частенько має місце, без конкретних фактів чи статистичних даних, в тому числі й аргументи – недалекоглядно, особливо, якщо потрібно таки переконати співвітчизників у доцільності її розгляду по-суті. Тобто, петиції на кшталт: «Вимагаємо заборонити…» – примітивні.
  2. Ужгородці вже 7-й рік мають змогу подавати електронні петиції, пропонуючи/вимагаючи ті чи інші рішення від муніципальних органів влади. Однак, можновладцям та народним обранцям – необхідно забезпечити неухильне виконання вимог законодавства країни в частині опрацювання та розгляду електронних петицій, про що викладено в матеріалі «Електронні петиції як спосіб комунікації суспільства з владою».
  3. Ужгородці ж, які не захотіли підтримати петицію, приречені й в подальшому обходити хаотично розкидані автомобілі, нерідко й по тротуарах та ковтати сморід з автомобілів й, навряд чи в курсі що, наприклад, Амстердам, де парковка коштує до 8 євро за годину – отримує біля 200 мільйонів євро, щорічно до міського бюджету.

          Автор запитів
          Ю.Ключівський – керівник IASEED

Запит та відповідь на нього