Конференція, 16-17 березня 2017 року

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Конференції

Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційне забезпечення сучасного транскордонного співробітництва Словаччини і України»

          16-17 березня 2017 року в Високих Татрах, в Старій Лєсній, в Конгрес-Центрі Словацької Академії Наук відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційне забезпечення сучасного транскордонного співробітництва  Словаччини і України».
          Конференція проводилась в рамках реалізації  проекту «Інформаційне забезпечення та імплементація інноваційних підходів в транскордонному співробітництві Словаччини і України», який фінансується з гранту Норвезького королівства за допомогою Норвезького фінансового механізму та спів фінансувалась й із державного бюджету Словацької Республіки. 
          Учасниками вельми представницького форуму (загальною кількістю біля 70 чоловік), окрім бенефеціара проекту – Центру суспільних та психологічних наук САН та його партнерів, були також представники Міністерств закордонних справ Норвегії, Чехії, Угорщини, авторитетні експерти із Польщі, Нідерландів, Словаччини та України.
          Вступним словом конференцію відкрив фаховий гарант проекту, доктор філософії, старший науковий співробітник Центру суспільних та психологічних наук САН Маріан Гайдош. Він тепло привітав учасників та гостей Форуму, розповів про завдання проекту та побажав всім плідної роботи. 
          Фаховий гарант проекту, доктор соціологічних наук, директор Інституту транскордонного співробітництва, Надзвичайний і Повноважний Посол Сергій Устич зробив доповідь «Через інновації – до ефективного співробітництва». На пленарному засіданні також виступили Генеральний секретар Норвезького Баренцевого секретаріату Георг Фордал та мер м. Кіркінес (Норвегія) Рюне Рафаельсен.
          Конференція сформувала три секції, на яких в плідних та цікавих дискусіях взяло участь більш ніж 30 учасників. На заключному пленарному засіданні організаторами були підведені підсумки змістовної роботи. 
          За результатами конференції Словацькою Академією Наук були видані її матеріали. Дещо пізніше, в Словаччині та Україні проводились презентації практичних рекомендацій цього важливого проекту.
          До цієї міжнародної конференції, була підготовлена наукова робота «Порівняльний аналіз використання туристичного потенціалу скандинавських країн на прикладі Норвегії в її крайній частині – баренцево-російському прикордонні та Карпатського регіону на прикладі словацько-українського прикордоння»
.
          Саме у вищевказаному матеріалі вказано, що на «сьогодні, міжрегіональне співробітництво між Україною та Словацькою Республікою є одним із найважливіших напрямків всього спектру двосторонніх відносин. Так, між двома країнами на міжрегіональному рівні укладено близько 50 угод про співпрацю, партнерськими відносинами зв’язані 15 міст обох країн, у тому числі і столиці наших держав: Київ та Братислава. Встановлено контакти між усіма 8 краями Словаччини та 10 областями України. При цьому процес розширення поглиблення міжрегіональних зв’язків постійно триває».
          Таким чином, конференція, до якої вдалось долучитись, дозволила проаналізувати стан сучасного транскордонного співробітництва між Україною та Словаччиною та стала дійсно науково-практичною подією для останніх.  

Підготував Ю.Ключівський,
керівник IASEED 

Фотозвіт з перебігу конференції

Наукові публікації про Конференцію та оприлюднення в ЗМІ

CONFERENCE IN HIGH TATRAS, STARÁ LESNÁ, MARCH 16TH-17TH 2017

Відтворити відео
Sincere thanks to MediaPark for the video / Za video úprimne ďakujeme MediaParku