Організація відвідування виставок в Чеській Республіці за участі Івано-Франківського Центру науково-технічної та економічної інформації

          Співпраця з Івано-Франківським Центром науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ) почалась з кінця 1999 року, тобто ще до організації Українсько-чеської інформаційно-аналітичної служби – UCIAS. Починали з банальних запитів та попиту на інформацію від українських колег, щодо європейських компаній, товарів та послуг з Європи. Після формування UCIAS було розпочато співпрацю у таких сферах, як – організація відвідування виставок та форумів в Чеській Республіці, де зі свого боку запропонували потенційним українським колегам та партнерам такі послуги, як організацію: зустрічі делегацій, проживання, харчування, екскурсії, включаючи й забезпечення ділових зустрічей та послуги перекладача.
          За більше як 10 років взаємин, вдалось організувати десятки спільних акції та реалізувати кілька проектів, зокрема участь та презентацію землеробства України та українських аграрних компаній у двох сільськогосподарських виставках, в Чеській Республіці: “Земля годувальниця – 2005” та “Земля годувальниця – 2006”
          Показово що, навіть відвідання міжнародних виставок та форумів було організовано таким чином, щоб учасники з України мали можливість не тільки побачити самі експонати в павільйонах, практично зі всієї Європи та світу але й поспілкуватись з учасниками виставок та власниками експонатів. Особливістю таких заходів була організація ділових зустрічей (в рамках виставок та форумів), які проводились за участі компаній та учасників виставки й за сприяння виставкому, які були зацікавлені у розширенні контактів з країнами СНД та Україною, зокрема. 
           При цьому, відвідувачі та учасники виставок і форумів з української сторони були, практично зі всієї України. І це не зважаючи на візи з країнами ЄС (що діяли до 2017 року), отримання яких вдалось налагодити через Торгово-економічну місію в складі (ТЕМ) Посольства України в Чехії, коли подавався запит з переліком громадян України (для кожної групи, як правило до 45 осіб), спочатку до ТЕМУ а потім до дипломатичних установ Чеської Республіки в Україні. 
          Саме дякуючи кількарічній співпраці для сотень громадян України вдалось організувати відвідання з десятка виставок та ділових форумів, включаючи й відвідання туристичних родзинок Чехії, як-то міста: Прага, Брно, Карлові Вари, Чеський Крумлов і так далі. Так, були організовані групи відвідувачів з України на міжнародні виставки, фестивалі та семінари: 
          – ХХХІ Міжнародна виставка-агросалон “Земля-годувальниця”, в серпні-вересні 2004 року, яка проходила в Чеських Будійовицях;
          – 3-х денний семінар в м. Прага (Чеська Республіка) для керівників та представників БТІ, в 2004 році;
          – Міжнародну виставка деревообробної та меблевої промисловості – WOOD-TEC, у вересні 2005 року, яка проходила в місті Брно;
          – Міжнародні виставки-фестивалі “Свято пива” (Slavnosti Piva), у червні 2005 та 2006 років, які проходили в Чеських Будійовицях;
          Міжнародний ярмарок харчової промисловості та гастрономії SALIMA 2006, у лютому-березні 2006 року, який проходив в місті Брно. В рамках SALIMA на окремі експозиції, як-то: MBK – борошномельна, хлібопекарська та кондитерська промисловість; технологія VINEX – для виробництва та дистрибуції вина та виноробної продукції; INTECO – сфера харчових технологій, автоматизації харчової промисловості та роботизації виробництва;
          – Міжнародну виставка деревообробної та меблевої промисловості – WOOD-TEC, у вересні 2007 року, яка проходила в місті Брно.
          Очевидно, що роки співпраці уможливили: надати допомогу українським громадянам, організаціям та фірмам взаємно відшукати спільні інтереси в Чеській Республіці; розширити бізнес-діяльність українських суб’єктів на країни Чехії та Європи; об’єднати інтереси громадянських і державних структур з метою взаємної інтеграції, порозуміння, прискорення позитивних результатів співпраці. 

          Отже, така співпраця стала гідною українсько-чеського діалогу та може слугувати прикладом народної дипломатії і є корисною для громадян обох країн. Така співпраця додає іміджу Україні, особливо з урахуванням курсу, взятого нашою державою до Європи.

Підготував Ю. Ключівський,
листопад 2022 рік

     Окремі документи 

SALIMA 2006 – Міжнародна виставка-ярмарок харчової промисловості та гастрономії

WOOD-TEC 2007 – Міжнародна виставка-ярмарок деревообробної та меблевої промисловості

sa-3d-standard-logo-1

Відкриття першого автосалону ŠKODA в Івано-Франківську, жовтень 2007 рік