Концепція ідеї підготовки, організації та реалізації проекту «Пласт на Драгобраті»

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Концепції

Пласт на Драгобраті

Спробуємо підготувати Програму перебування пластунів на туристичних об'єктах закарпатського Драгобрату

Концепція ідеї підготовки, організації та реалізації проекту «Пласт на Драгобраті»

Виходячи з факту, що Пласт в Україні об’єднує близько 6 тисяч членів різного віку, які об’єднані у 121 осередок, в 22 областях України (станом на кінець 2010 року) та з урахуванням того, що протягом кожного року Пласт в Україні проводить більше 100 виховних таборів різної спеціалізації (в тому числі й кілька таборів й у Закарпатській області): спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністські, археологічні, кінні, екологічні тощо, є доцільним – обґрунтувати ідею підготовки, організації та реалізації проекту «Пласт на Драгобраті».

Ідея власне Концепції

Є очевидним, що, особливо у літній період, коли туристичний комплекс Драгобрат (який, використовуючи природні можливості цього урочища та спеціалізується, як відомо - на зимових видах спорту й відпочинку) є найменш завантажений - доцільно запропонувати використання його можливості, саме - у три літні місяці календарного року. Звідси, використання цього зимового курорту Закарпаття буде цікавим саме українським пластунам та їх організаціям: від центральної до обласних. Підтвердженням цьому можуть бути численні акції цієї організації, яка здійснюється ними в таборах пластунів, де практично закріплюються знання й уміння, які здобуті ними впродовж року на щотижневих заняттях. Так, серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні - інтелектуально-мистецький змаг Орликіада, фестиваль творчості День пластуна, спортивний змаг Спартакіада, передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва «Стежками героїв» та «Осінній рейд». Натомість, на місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування… Звідси й ідея: спробувати утаборити на Драгобраті пластунів, бодай - закарпатських.

Втілення ідеї

1. Головним принципом, проживання/відпочинку пластунів на Драгобраті, особливо на І-у етапі, має бути: безкоштовне проживання в обмін на певний об'єм робіт, які є обов'язковою умовою для успішної реалізації цієї ідеї. (Саме, безкоштовне проживання дозволить, у найкоротший термін - залучити перших відпочиваючих та «заселити» Драгобрат й влітку). P.S. Важливо, що крім пластунів, прийняти участь у цьому проекті - може кожна, бажаюча молода людина, при дотриманні умов приймаючої сторони на Драгобраті. 2. При цьому, дорога до Рахова/Ясіня й доставка на Драгобрат (й назад), харчування та інші витрати - несе кожен пластун/відпочиваючий власним коштом. 3. Натомість, втілення ідеї «Пласт на Драгобраті» доцільно робити поетапно, а саме: 3.1. Визначити перелік заходів, які доцільно та які є можливість запропонувати різним віковим категоріям пластунів, саме на Драгобраті (у літній період). P.S. Умовний віковий поділ пластунів передбачає 4 вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуни-сеньори (від 35 років). 3.2. Визначити перелік/об'єм робіт/завдань, які доцільно організувати/здійснити, запропонувавши пластунам та іншим відпочиваючим бажаючим. 3.3. Визначити перелік об'єктів (готелів) та Умови проживання/перебування пластунів й інших бажаючих у таких, які готові долучитись до реалізації ідеї «Пласт на Драгобраті». 3.4. Здійснити інше, що матиме буде корисним для реалізації ідеї «Пласт на Драгобраті».

Реалізація проекту

1. Підготувати Програму перебування пластунів (та інших бажаючих) на Драгобраті, наприклад, на одній або на кількох туристичних об'єктах... більше в тексті. 2. Підготувати листа-запрошення та здійснити його розсилку організаціям українського Пласту та іншим зацікавленим інституціям й потенційним бажаючим, по всій Україні. 3. В разі отримання позитивної відповіді від зацікавленої сторони - запропонувати та переслати Програму перебування на Драгобраті та бланк Заявки на участь у перебуванні. 4. Для організації та успішної реалізації ідеї проживання/відпочинку пластунів (та інших бажаючих) на Драгобраті необхідно… більше в тексті. 5. Визначитись із завданнями й відповідальним/-ми за такі напрямки організації перебування пластунів (та інших бажаючих) на Драгобраті… більше в тексті. 6. З метою страхово-медичного забезпечення перебування пластунів (й інших бажаючих) на Драгобраті - доцільно: вимагати придбання страхового полісу для учасників (як умова для перебування) й заручитись підтримкою (або укласти угоду) з медичними закладами селища/району. 7. В перспективі (на подальші роки) - запросити та організувати перебування пластунів (й інших бажаючих) на Драгобраті й з інших країн (чим підняти статус - до міжнародного). 8. Реалізацію проекту доцільно максимально повно висвітлити у ЗМІ району, краю та країни.

Видання, які оприлюднили Концепцію