Концепція підготовки пропозицій, законодавчо-нормативна та матеріально-соціальна бази, які наявні в Україні з метою організації переїзду та працевлаштування білоруських фахівців IT сфери в Закарпатській області
Сучасна ІТ індустрія в Україні займає особливо важливе значення. Так, лише за офіційними даними Держстату, у 2019 році українські компанії експортували за кордон ІТ послуг на загальну суму $2,43 млрд. У порівнянні з 2018 роком, у 2019 – обсяг експорту українських комп’ютерних послуг зріс на 15% та станом на квітень 2020 року складає 16% експорту всіх послуг з України. При цьому, за інформацією Асоціації «ІТ України», обсяг сплачених до Державного бюджету України податків тільки за перші 6 місяців 2019 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, зріс на 28,9%, до 6,1 млрд. грн, а надходження платежів ЄСВ на 31,4% до 1,89 млрд. грн, відповідно.
У межах встановленої квоти українські ІТ компанії отримають можливість працевлаштувати додатково 5000 висококваліфікованих ІТ спеціалістів на майже постійній основі. Залучені в межах квоти працівники отримають посвідку на постійне проживання, що значно спрощує життя таких іноземних працівників в Україні.
Саме, з метою організації переїзду та працевлаштування білоруських фахівців IT сфери, наприклад, в Закарпаття й було підготовлено цю Концепцію.
Анонси додатків до Концепції
Практичні кроки релокації IT фахівців
Насамперед для іноземців, які погодились на релокацію варто підготувати коротку довідку щодо наявної законодавчо-нормативної бази по оподаткуванню IT компаній в Україні та ті зміни, які вже запропоновано й ось-ось буде внесено, Крім того, місцевим/муніципальним органам влади доцільно підготувати й власні податкові та інші пільги, які матимуть на меті заохотити переїзд іноземців саме до Закарпаття.
послуги, які може надати бізнес краю
Білоруським фахівцям IT сфери, яких може зацікавити переїзд в Закарпаття доцільно запропонувати й інші, додаткові послуги, а саме: швидку релокацію, рекрутинг, катерінг, аутсорсинг, аутстаффінг, юридичний супровід тощо. Саме природно-кліматичне розташування останнього має всі шанси стати чи не Меккою для IT-індустрії всієї країни.
бізнесові й іміджеві ефекти від реалізації
Насамперед, вигоди будуть економічними. З другого боку працевлаштування саме у цій сфері значно покращує якість занятого населення. Очевидно, що сучасна IT галузь в краї, може запросто скласти конкуренцію, наприклад, туристичній сфері. Поява в області значної кількості вмотивованих та гідно оплачуваних працівників покращить й соціальну сферу та «підніме» імідж професії IT спеціаліста серед студентів.