Акціонерні товариства створені за участі компаній Gazda Group

          З початком “великої приватизації”, як відомо – державні підприємства: корпоратизувались, акціонувались та, через сертифікатні аукціони – здійснювали обмін ПМС (приватизаційних майнових сертифікатів, які отримував кожен громадянин України) на акції таких підприємств. Про ці процеси а також про вирішення питань постприватизаційної підтримки новостворюваних акціонерних товариств – висвітлено у розділі Трастова компанія “Газда-Інвест”. При цьому, навіть вже сформовані, в ході приватизації – акціонерні товариства, з часом почали “мінімізувати” свій статус: з акціонерного товариства відкритого типу до закритого типу та, навіть – в товариства з обмеженою відповідальність, що й було нами вірно зпрогнозовано ще в 90-ті роки та висвітлено в низці статей, зокрема в матеріалі “Проблеми акціонерних товариств: реструктуризація, організація виробництва, статус”.
          Однак, вищевказані процеси йшли занадто повільно, позаяк швидко здійснити приватизацію майна державних підприємств та комунальних об’єктів України, як виявилось – було не так просто. Саме через це та у зв’язку з потребами у ринкових структурах, які могли б вирішувати глобальні завдання, зокрема краю – й виникла потреба в інвестиційному капіталі, одним із методів залучення якого і є акціонерні товариства. В той час, нас “надихали”: історія та досвід ринкових економік, зокрема США, де біля 70% американців володіють акціями національних компаній!
          Саме через таке “залучення” приватного капіталу, коли чи не кожен житель країни має статус інвестора – і є реальним успіхом тих же Сполучених Штатів вже сотні років, поспіль, фактично – світового масштабу. І саме через це, мантри на кшталт: “українці втратили тільки через те що у свій час не проголосували за В’ячеслава Чорновола” – викликають тільки посмішку…

          Отже, вже 17 листопада 1994 року, сім юридичних осіб Закарпаття створили Акціонерне товариство “Тиса-Фонд”, зі статутним капіталом в 350 мільйонів карбованців. Засновниками АТ закритого типу, виступили: ТОВ Агентство нерухомості “Газда”, ТОВ “ЦБЦ Арніка”, ТОВ “Унг-Сервіс”, ТОВ “Інтерконтакт”, СМП “Фламінго”, СПМ “Валді С”, МПП “Крокус МГ”, які підписали Установчий договір та Статут товариства. Пізніше, кількість засновників зросла а учасниками АТ “Тиса-Фонд” стали: СМП “Інформаційно-маркетинговий центр ІНМАРК”, Приватне виробничо-комерційне підприємство “Сіма” та інші.  Статутний фонд при цьому було збільшено до 900 мільйонів карбованців а вже до кінця травня 1995 року, Статутний фонд склав 2,5 мільярди карбованців. 
          Першим проектом, до якого долучилось акціонерне товариство стала участь в обласному тендері по облаштуванню інфраструктури прикордонних переходів: М. Березний – Убля (Словаччина) та Чоп-Захонь (Угорщина). Для цього, навіть було розроблено Програму розбудови прикордонної інфраструктури Закарпаття

          Однак, 16.09.2011 державна реєстрація юридичної особи ЗАТ “Тиса-Фонд” була припинена, за спрощеною процедурою шляхом її ліквідації. 

Документи створення та діяльності АТ "Тиса-Фонд"