Агентство нерухомості «Газда»

          Історія підприємства бере свій початок з 4 серпня 1992 року, з дня реєстрації Спільного підприємства в формі товариства з обмеженою відповідальністю – Агентства нерухомості “Газда”.
          Пригадую, як сперечались з приводу не стільки статусу першої в краї приватної компанії, яка б займалась нерухомістю, що на той час було в диковинку, практично для всіх, скільки через назву, позаяк “газда” здавалось дуже місцевою назвою а в агентстві мали б працювати агенти, що могло відштовхувати  потенційних клієнтів та неабияк лякати органи реєстрації. Адже на той час єдиним – було Агентство Аерофлоту, хто пам’ятає. 
          Мабуть, саме через вищевказані перестороги, з боку міської влади міста Ужгорода, в особі комісії з реєстрації юридичних осіб (була й така), нам було відмовлено в реєстрації, тому Агентство нерухомості “Газда” прийшлось зареєструвати в Ужгородському районі. Однак, з часом як виявилось і статус – агентство, і назва виявились напрочуд вдалими, що підтверджує сьогоднішніх – безліч, саме агентств чи агенцій нерухомості та назв “газда” і в різних варіантах.
          З реєстрацією іноземної інвестиції 30 жовтня 1992 року (реєстраційний № 1704/1) Агентство стало й учасником зовнішньоекономічної діяльності а вже до кінця 1993 року Агентство мало зареєстровану незначну іноземну інвестицію в статутному фонді, який на той час становив 6 500 німецьких марок. 
          З постановкою на зовнішньоекономічних облік, який у той час мав місце, з листопада 1992 року, АН “Газда” вирішила себе випробувати й у сфері надання послуг в якості – митного брокера, що стало можливим з отриманням Ліцензії на таку діяльність за № 00164, яку було отримано 10 лютого 1993 року.
          Крім надання ріелторських послуг, як-то купівля-продаж та здача в оренду нерухомості, з початку 1993 року Агентство почало надавати послуги з реєстрації та перереєстрації суб’єктів підприємницької діяльності – на які був тоді великий попит.
          А вже 8 червня 1993 року, через великий попит на послуги з приватизації житла, АН “Газда” отримало Ліцензію Держкомітету по житлово-комунальному господарству, за № 904, що дозволило здійснювати діяльність по оформленню та реєстрації документів про право власності на квартири (будинки). Тоді ж ми почали приватизацію державного та відомчого житлового фонду, в Ужгороді та у Виноградівському, Перечинському й Ужгородському районах.
          З 14 квітня 1994 року, на підставі Генеральної угоди з Фондом Державного майна України (ФДМУ), спеціалісти АН “Газда” – приступили до професійної діяльності по наданню послуг при приватизації майна державних підприємств. Це дозволило надавати фахові послуги з акціонування, викупу, корпоратизації та інших, необхідних операцій, в ході так званої “великої приватизації”. 
          Отже з 1994 року Агентство почало надавати професійні послуги в сфері нерухомого майна. Спеціалісти Агентства почали консультувати та здійснювати операції з купівлі-продажу, обміну та оренди житла та іншої нерухомості (дач, гаражів, складів тощо) а також – земельних ділянок громадян.
          Натомість, специфічній діяльності на ринку нерухомості, яка ніяк не регулювалась на державному рівні – сприяла самоорганізація та саморегуляція цієї сфери ринку. Так, виникла Асоціація ріелторів України, членом якої з 14 серпня 1994 року стало і АН “Газда”, як 42 суб’єкт по всій Україні, двоє фахівців якого отримали посвідчення за №№ 61 та 62. 
          Крім приватизації квартир та будинків громадян, як в населених пунктах так й відомчого житла, Агентство надавало послуги й в ході “малої приватизації”, яку організовували, у формі аукціонів – місцеві органи влади. Досвід фахівців Агентства був корисним для клієнтів, яким робили оцінку нерухомості, допомагали складати бізнес-плани та приймати участь у викупі комунального майна яке підлягало роздержавленню, як-то магазини, перукарні, кафе тощо.  
          В перші ж роки діяльності АН “Газда” започаткувало дійсне членство в Асоціації консультативних та експертних фірм “Укрконсалтінг”, Українській спілці підприємців і промисловців (УСПП), ми стали членами незалежної Української профспілки працівників спільних підприємств (м. Київ).
          Ну й звичайно, що в “лихі 90-і”, не обійшлось без “криміналу” а точніше – бандюків, якими тоді кишіла чи не вся Україна взагалі й Закарпаття на чолі з Ужгородом – зокрема. Місцеві “опришки”, які були “з народу” та яких знали чи не всі, кучкувались навколо “лідера” по “бригадах”, роз’їжджали, як правило на крадених іномарках, виключно із затемненими вікнами й рекетували всіх і вся – обкладаючи рекетирською “даниною”, кожного хто включився в кооперативних рух, організував фірму чи розпочав власну справу. Пригадую, як одного дня в офіс “завалили” четверо з “бригади Андрійканича”, як “представились”, вигнали всіх співробітників, посідали на канцелярські столи й почали свій “базар”, про “треба платити”. Для переконливості своїх “пропозицій”, один з незваних – витяг складний метр, який як правило приносить з собою тесляр, якого кличуть до покійника, якому треба виготовити… труну. Раптом, один із кремезнів, який промовив російською: “Дядя Юра – это ви? А я вас узнал!” – зніяковів, бо був моїм сусідом, батьків якого – добре знав. Закінчилось все це – нічим, позаяк я не пристав на “пропозиції”, знайшовши потрібні слова і для візитерів і для їх пахана, з яким… вчились разом в УжДУ, правда на різних факультетах.    
          За час своєї діяльності, фахівці Агентства підготували десятки оглядів місцевого ринку нерухомості, оприлюднили цілу низку аналітичних статей, надали безліч прогнозів та рекомендацій, які були надруковані в цілій низці засобів масової інформації Закарпаття та України.
          З виконанням статутних завдань, Компанія припинила діяльність шляхом ліквідації – 2 вересня 2009 року (за даними Єдиного державного реєстру).

Документи Агентства нерухомості “Газда” (1992-2000)

Дозволи, Ліцензії та Договори

Опубліковані статті, огляди та реклама 

Авторська робота Андрія Гойти