Перша зустріч-зібрання Гайд-парку «Ми – європейці»,
яка відбулась 25 липня 2014 року в м. Ужгород
Відповідно до повідомлення, перша зустріч (зібрання), ужгородського Гайд Парку, під лозунгом «Ми – європейці», відбулась в м. Ужгороді, 25 липня 2014 року, в приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.
До зустрічі були запрошені небайдужі та активні громадяни краю та Ужгороду, як-то: суспільно-громадські лідери, діячі культури та мистецтва, підприємці, представники молодіжних організацій, політики, чиновники.
Мета зустрічі – спілкування зі свідомими краянами та жителями Ужгорода, які визнали себе європейцями. Головною ж темою дискусії, що відбулася це шляхи європейського вибору України, а також – завдання для краю та міста, у цьому процесі.
Ініціаторами-співорганізаторами зібрання, крім IASEED, виступили: Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, громадська організація «Наш Рід» (див. посилання).
Важливо, що ініціатори зустрічі подбали й про інформаційне та організаційно-практичне забезпечення першого зібрання ужгородського Гайд Парку. Тобто, крім визначення місця та часу, були розіслані повідомлення, визначено кількісний та персональний склад учасників а також погоджено принципи роботи, питання порядку денного, регламенту роботи тощо. Так:
I. Головні принципи зустрічі/зібрання
1.1. Відкритість, ввічливість, тактовність.
1.2. Правдивість, фактаж, повага до опонента.
1.3. Компетентність, грамотність, колегіальність.
II. Презентація/представлення учасників зібрання
2.1. Презентацію/представлення учасників – доцільно організувати шляхом само представлення, кожним прибулим/присутнім на власний розсуд.
2.2. Про, кількісний та персональний склад зібрання, в тому числі й на перспективу (тобто на подальші зустрічі/зібрання/засідання), включаючи регламентацію та/чи обмеження участь перших – доцільно розглянути (при потребі) в ході першого ж зібрання.
2.3. Для оперативного спілкування (в подальшому), уможливити (за бажанням/рішенням присутніх на зібрання) – обмін контактними даними, для чого доцільно організувати своєрідну реєстрацію присутніх на зібранні.
III. Кількісний та персональний склад учасників зібрання
3.1. До роботи зібрання/зібрань – варто запросити/залучити усіх бажаючих та небайдужих, до долі міста – ужгородців, включаючи, тимчасово проживаючих.
3.2. До обговорення конкретних питань/тем порядку денного зібрання/зібрань, доцільно залучати активних та небайдужих представників усіх верств, соціальних груп, політичних уподобань тощо.
3.3. Головний критерій корисності участі кожного у роботі зустрічі/зібрань/засідань – конкретні пропозиції, грамотність, компетентність тощо.
IV. Питання порядку денного та регламент зібрання
4.1. Перелік питань порядку денного першого та подальших засідань зібрання, можна сформувати, безпосередньо в ході засідання та за бажанням/рішенням присутніх.
4.2. Доцільно визначити критерії питань/тем, які можуть/будуть включатись до порядку денного першого та подальших зібрань/засідань.
4.3. Регламент роботи першого зібрання/засідання, доцільно організувати за принципом «вільного мікрофону».
V. Взаємини з органами влади та управління, партіями, громадськими інституціями та ЗМІ
5.1. Участь представників органів влади та/або управління – вітається, але не є умовою роботи зібрання/зустрічі/засідання, виходячи з принципів вільного обміну думками на останніх.
5.2. Участь у роботі зібрань/зустрічей/засідань, з боку політичних партій й громадських інституцій суспільства, бажана, але – не означає механічного збільшення учасників останніх.
5.3. Участь в роботі зібрань/зустрічей/засідань – засобів масової інформації (включаючи соціальні мережі Інтернет) не є самоціллю, однак, останні можуть суттєво активізувати роботу, а головне – саму ідею таких зібрань/зустрічей/засідань, на що варто звернути особливу увагу.
Документи першої зустрічі ужгородського Гайд Парку:
Фото з першої зустрічі ужгородського Гайд Парку
Публікація в ЗМІ про першу зустріч ужгородського Гайд Парку