Хто й чому «майданить» Чехію та Словаччину

Стаття була написана з однією-єдиною метою – привернути увагу українського читача до тих “дрібничок”, які викликали протести в цих двох країнах – Центральної Європи…

          ЧехоСловаччину – лихоманить…

          Вірніше, у наших європейських сусідів: і в Словаччині, і в Чехії – десятки тисяч чоловік в Братиславі та в Празі й ще у 10 містах Чехії – вийшли на вулиці! Що сталося? Чому майданять громадяни цих, європейських країн?

          У Словаччині, брутальне вбивство журналіста Jána Kuciaka (1990-2018) та його подруги – викликало, фактично, політичну кризу в цій країні, яка привела до багатотисячних протестів та позиції Президента, який ініціює – відставку Уряду Словацької Республіки!

          Причина? За однією зі слідчих версій, вбивство було помстою кореспонденту, за те що покійний писав про місцевих казнокрадів та розкрив схему, за якою словацькі чиновники, вкупі з італійською мафією (!) – розкрадали кошти структуральних фондів Європейського Союзу.

          Натомість в Чеській Республіці – не все так трагічно. Біда в іншому – обрані ще у жовтні 2017 року депутати, ніяк не сформують коаліцію та, відповідно, не отримають вотум довір’я всього парламенту. Натомість, призначений Президентом країни Прем’єр-міністр Andrej Babiš (63), як лідер партії ANO (“ТАК”, яка отримала найбільше голосів виборців) співпрацюючи з лівими та комуністами почав призначати доволі одіозні особи на ключові, державні посади, що викликало незадоволення опозиції правих та масові протести громадян, фактично, по всій країні.

          Мораль. Важко собі уявити, щоб в Україні, яка ніби зібралась у Європу: за вбивство журналіста, громадяни країни та їх Президент вимагали б відставки не тільки Міністра внутрішніх справ, але й усього Кабінету міністрів, як це має місце в Словаччині.

          Це ж стосується й вимог чеських громадян, які через відсутність коаліції (без якої український парламент – запросто обходиться вже десятки місяців, ігноруючи демократичні підвалини любої цивілізованої країни) – вимагають анулювати сумнівні призначення осіб, які несуть загрозу демократії у європейській країні!

Підготував Ю.Ключівський,
керівник IASEED 
Прага-Ужгород, 6.3.2018

Видання, які оприлюднили статтю Хто й чому «майданить» Чехію та Словаччину