Ужгород та Чеська Липа – партнери

Герб Ужгорода та інформація про місто
Герб Чеської Липи та інформація про місто

          Угода про співробітництво між містами: Ужгородом та Чеською Липою була укладена 29 листопада 2000 року. Однак підготовка до такого кроку почалась ще на початку року, у січні.
          З цією метою, організаторами-спеціалістами Gazda Group була підготовлена програма поїздки та перебування в Чеській Республіці – делегації з Ужгорода, включаючи й поїздку до Чеської Липи, для чого було досягнуто домовленості з магістратом цього чеського міста.
          Крім того, було сформовано офіційну делегацію, на чолі з Емілом Ландовським – заступником ужгородського міського голови та членами делегації: Іваном Латко – голови Ужгородського товариства чеської культури ім. Я. Коменського, Ольгою Буксар – головою Ужгородського клубу ім. Т.Г.Масарика та автором цих рядків. 
          Особливістю поїздки саме до Чеської Липи, був той факт, що Ужгород, який за майже десять років, після розвалу СРСР, вже мав кілька міст-партнерів із: Словаччини, Угорщини, Федеративної Республіки Німеччини та, навіть – з далеких: Канади та Сполучених Штатів Америки – на той час ще не «поріднився» ні з одним містом з Чеської Республіки! Саме через це, візит мав особливе значення а підготовка до нього була дуже предметною та відповідальною.
          Кількаденний візит до Чеської Республіки, дозволив ужгородській делегації не тільки прийняти участь у засіданні виконкому міста Чеська Липа на чолі з мером – Петром Скоканом, відвідати два учбові заклади: Торгову академію та Єврошколу але й здійснити екскурсію по Чеській Липі та Празі. Крім того, члени делегації були запрошені на презентаційний плес, який організувало чеське місто.
          Невдовзі, сторони домовились розпочати співробітництво в: освітній сфері, охороні здоров’я та промисловості. Саме про це й була підписана, правда пізніше, у листопаді 2010 року – Угода про співробітництво між Ужгородом та Чеською Липою. Пізніше, як відомо Ужгород, як й інші населені пункти краю та й Закарпатська область, загалом – «розбагатіли» на тісні, партнерські контакти з багатьма чеськими містами та навіть – окремими краями.  Однак, це вже тема іншої розмови. 
          Тим не менше, оприлюднення більше як 20 річної інформації, про вже історичні події минулого краю, до яких вдалось докластися особисто – можуть зацікавити чимало ужгородців та задовільни жагу до минулого Ужгорода багатьом землякам… 

          Ю.Ключівський, член офіційної делегації,
          Ужгород – Прага – Чеська Липа, січень 2000 рік

Переписка та документи взаємин: UCIAS - Ужгород - Чеська Липа

Фото робочих зустрічей з працівниками магістрату міста Чеська Липа

P.S. Подяка*:
– автору Роману Константинову за відео «Ужгород! Самый лучший город на Земле» (2015) та
– місту Чеська Липа за прекрасний фільм Nový prezentační film o České Lípě (2018) 
* відео можна подивитись натиснувши й на прапор міста

Повідомлення в Чеськолипських новинах про перебіг візиту делегації з Ужгорода
Зустріч делегації з Ужгорода в Посольстві України в Чеській Республіці
Стаття про візит ужгородців до Чеської Республіки, яка була оприлюднена в газеті «Ужгород» (19 лютого 2000 р.)