Запит до Фонду державного майна України

Запити до ФДМУ та до його регіонального відділення           

          Професійно займаючись, у свій час питаннями роздержавлення, закортіло написати матеріал-спогади, про «велику приватизацію», до якої мав безпосереднє відношення, в якості керівника єдиного в Закарпатті довірчого товариства «Газда-Інвест». Однак, через те, що приватизацією в краї займалось, безпосередньо – Закарпатське Регіональне відділення Фонду держмайна а в процесі роздержавлення приймали участь фінансові посередники з усієї України – за більш розлогими даними й звернулись до останнього – запитом. До жалю, ніякої корисної інформації, яка б допомогла написати статтю «Втрачений шанс великої приватизації на прикладі Закарпатської області», яка таки була написана й оприлюднена у грудні 2022 року – від «майновиків» отримано не було.
          Отже, на початку грудня 2022 року було підготовлено запит на отримання публічної інформації до Регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях з проханням: «надати інформацію про початок «великої» приватизації в Закарпатській області і дату її завершення, про кількість роздержавлених об’єктів/підприємств «великої» приватизації, про результати приватизації по області, по кожному об’єкту/підприємству, про наявні звіти, довідки та іншу інформацію а також перелік офіційних видань (друкованих та Інтернет-ресурсів) ФДМУ та РВ ФДМУ.

          Однак, відповідь яку було нами отримано від «регіональщиків» – можна вважати банальною відпискою чиновництва, яке порадило звернутись… до Державного архіву Закарпатської області, куди за «Актом приймання-передавання», ще в 2020 році й було передано, на «постійне місце зберігання» – всі первинні документи, які нас могли цікавити.
          Не опускаючи рук, ми спробували звернутись, безпосередньо до Фонду Державного майна України з майже аналогічним запитом, де фактично – повторили свої питання, стосовно саме Закарпаття. На відміну від місцевих чиновників, ФДМУ у своїй відповіді, хоч і не відповіли на запит по-суті, таки надали дещо більше інформації, яка однак – не дуже допомогла у написанні вище вказаної статті щодо втраченого шансу великої приватизації в Закарпатті.     

            Висновок – сумний: державні органи, які вже не один рік займаються питаннями роздержавлення в Україні, швидше за все: не готують, не володіють та не готові ділитись… фактичною, статистичною, аналітичною тощо інформацією, стосовно приватизації державного та комунального майна. Чи не через це й похизуватись її результатами – неможливо?

          Автор запитів
          Ю.Ключівський – керівник IASEED

Запити та відповіді на них