Запит до Верховної Ради України

Запит до Верховної Ради України стосовно службових відряджень народних депутатів до США

          Історія цього запиту, просте бажання громадянина України – з’ясувати правдивість заяв та діяльності окремих народних обранців Верховної Ради України. Мова йде про нібито службові відрядження, групи народних депутатів України до Сполучених штатів Америки у жовтні 2021 року, яким буцімто перешкоджали.
          Так, за низкою заяв з боку нардепа Олексія Гончаренко з партії «Європейська солідарність» – «Банкова намагалася зірвати поїздку делегації народних депутатів до США». При цьому, «винними виявились»: Адміністрації Президента України та Посольство України в США. Ці ж наративи, щодо «перешкоджання делегації» було розтиражовано всіма «незалежними» ЗМІ, які й понині контролює Петро Порошенко. Останній, в редакційному матеріалі про себе «Дві політики: як опозиція зміцнює міжнародну підтримку України на тлі скандалів влади Зеленського» та на власному ресурсі «Прямий», фактично звинуватив «діючу владу» чи не у всіх гріхах, вказавши й «про спроби заблокувати міжнародну діяльність опозиції», для чого знову процитував «розповідь» нардепа Олексія Гончаренко, який «у жовтні був серед парламентської делегації від України, які відвідали з робочим візитом Вашингтон. Окрім Гончаренка серед делегатів був позафракційний депутат Гео Лерос та представник «Батьківщини» Володимир Кабаченко». Тобто, ціла низка українських видань, опублікувала, фактично – неправду, яку тиражував народний обранець та його співпартійці, в тому числі й у через власні блоги, наприклад на сайті «Української правди», в матеріалі «Укріплюючи зв’язки: підсумки візиту нашої делегації в США».
          Однак, для того, щоб «повірити на слово» – багато розуму, як виявилось – не треба, тим паче коли про чергову «зраду» розповідають опозиційні нардепи а пишуть «авторитетні» ресурси країни, яка зібралась у Європу. Саме через це, вирішив перевірити: а чи дійсно «зелений» президент так нахабно перешкоджає нардепам у міжнародній діяльності та, більше – цілій «парламентській делегації». Тому, зайшов на сайт Верховної Ради України й заповнив та надіслав форму запиту, в якому поцікавився: кого з народних обранців та на який термін було офіційно відряджено у вересні-жовтні 2021 року до Сполучених Штатів Америки?
          Був переконаний, що саме апарат Верховної Ради буде точно «в курсі»: кого з нардепів та куди відряджали, а тим паче, якщо мова йде про «парламентську делегацію» та ще й до США. Вже після підтвердження звернення, у листопаді отримав письмову відповідь від інформаційного управління Апарату ВРУ що до США, відповідний дозвіл отримав та у службове відрядження, з метою «Участь у заходах з нагоди святкування 30-ї річниці незалежності України» – їздив, у період 24.09-01.10.2024… один нардеп Крясов О.І. При цьому, як видно із Додатку до офіційного листа, робив він це «Без відшкодування витрат та одержання інших компенсацій за рахунок коштів держбюджету»!

          Кілька висновків – не завадить:
         
          1. Лише один запит запросто «перетворює» так звану «офіційну парламентську делегацію» на групу нардепів, які власним коштом з’їздили до США, «зустрілись» з кількома третьорядними чиновниками та поселфились біля паркану Білого дому, що видно з оприлюднених ними ж фото.
          2. Українські ЗМІ, компетентність яких – бажає кращого а рівень журналістики – нікчемний і на цей раз, як бачимо – не переймались фактичним станом справ, тиражуючи, практично – фейки від українських «опозиційних політиків».
          3. Віра, до українських політиків, після подібного роду оприлюднених фактів – мізерна, що не заважає останнім продовжувати галасувати про «зраду з боку діючої влади», агітуючи за себе – «чесних і порядних». Шкода, що «мудрий нарід» та його ЗМІ – «четверта влада», вже більше 30-ти років такі беззубі (читай: некомпетентні).

          Автор запиту
         Ю.Ключівський – керівник IASEED

Запит та відповідь з додатком