Концепція участі українських відвідувачів та учасників у виставках, ярмарках, ділових зустрічах, форумах, конференціях та семінарах

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Концепції

Концепція

ідеї, мета, завдання, першочергові дії та організаційно-практична реалізація проекту участі українських учасників та відвідувачів (включаючи офіційних осіб органів влади та управління) у виставках, ярмарках, ділових зустрічах, форумах, конференціях, семінарах тощо з метою «презентації» ділових та інвестиційних можливостей України

Автор: ЮРІЙ КЛЮЧІВСЬКИЙ

          Ідеєю, яка виникла ще у 2014 році – пропонуються певні кроки з метою – якнайшвидше та ефективно долучитись до співпраці з європейськими країнами та їх інституціями, з урахуванням вимог вже підписаної Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ), між Україною та країнами Європейського Союзу.
          Мета – докласти максимум зусиль, щоб не тільки: гідно презентувати Україну та нагадати про наші європейські корені, але й вгамувати всезагальний інтерес до України у країнах Європи та зацікавленість, з боку потенційних партнерів й інвесторів, особливо з Центральної та Східної Європи, який має місце.
          Мова про потенційні можливості України, завдання якої – повернутись до європейського вектору розвитку, який, з відомих причин, останні роки – не був основним. До жалю, й по сьогодні, представника українського бізнесу важко зустріти, особливо у якості учасника, на виставці, бізнес-форумі чи на іншому заході, що організовується та проводиться у Європі, в тому числі, й в Чеській Республіці. 
          Одним із напрямків реалізації Концепції, буде участь українських учасників та відвідувачів (в т.ч. й зацікавлених офіційних осіб органів влади та управління) у поліграфічно-видавничих та книжково-літературних виставках й фестивалях, які проводяться в країнах Європи.

В Україні щорічно проводиться близько тисячі виставок, ярмарок, семінарів, конференцій тощо. При цьому, якщо у Києві організовується 300-400 виставкових заходів, то у найзахіднішій області Закарпатській – не більше п’яти. Причинами є недостатній розвиток виставкової інфраструктури, нестача сучасних виставкових центрів у краї, а ще  – елементарна незацікавленість і відсутність інформації про такі заходи.

        Кожна виставка, ярмарка, ділова зустріч, форум, конференціях, семінар – це не тільки подія чи фієста, скільки робота, яка б мала мати, бодай якийсь результат, зокрема, для органів влади, які беруть участь у таких за бюджетні кошти! 
          У цивілізації: планують та ведуть переговори, підписують, меморандуми, готують звіт та аудит кожної виставки-ярмарку тощо. А в Україні, на жаль, цього, практично – немає. Можливо, тому що організаторами часто є – волонтери, а може тому, що нема про що звітувати, а головне – нікому…