перший Гайд-парк «Ми – європейці»

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Гайд-парк

Перша зустріч-зібрання Гайд-парку «Ми – європейці»
яка відбулась 25 липня 2014 року в м. Ужгород 

          Відповідно до повідомлення, перша зустріч (зібрання), ужгородського Гайд Парку, під лозунгом «Ми – європейці», відбулась в м. Ужгороді, 25 липня 2014 року, в приміщенні  Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.
          До зустрічі були запрошені небайдужі та активні громадяни краю та Ужгороду, як-то: суспільно-громадські лідери, діячі культури та мистецтва, підприємці, представники молодіжних організацій, політики, чиновники.
          Мета зустрічі – спілкування зі свідомими краянами та жителями Ужгорода, які визнали себе європейцями. Головною ж темою дискусії, що відбулася це шляхи європейського вибору України, а також – завдання для краю та міста, у цьому процесі.
          Ініціаторами-співорганізаторами зібрання, крім IASEED, виступили: Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, громадська організація «Наш Рід» (див. посилання).

          Важливо, що ініціатори зустрічі подбали й про інформаційне та організаційно-практичне забезпечення першого зібрання ужгородського Гайд Парку. Тобто, крім визначення місця та часу, були розіслані повідомлення, визначено кількісний та персональний склад учасників а також погоджено принципи роботи, питання порядку денного, регламенту роботи тощо. Так:  

I. Головні принципи зустрічі/зібрання 
1.1. Відкритість, ввічливість, тактовність. 
1.2. Правдивість, фактаж, повага до опонента. 
1.3. Компетентність, грамотність, колегіальність. 

II. Презентація/представлення учасників зібрання 
2.1. Презентацію/представлення учасників – доцільно організувати шляхом само представлення, кожним прибулим/присутнім на власний розсуд. 
2.2. Про, кількісний та персональний склад зібрання, в тому числі й на перспективу (тобто на подальші зустрічі/зібрання/засідання), включаючи регламентацію та/чи обмеження участь перших – доцільно розглянути (при потребі) в ході першого ж зібрання. 
2.3. Для оперативного спілкування (в подальшому), уможливити (за бажанням/рішенням присутніх на зібрання) – обмін контактними даними, для чого доцільно організувати своєрідну реєстрацію присутніх на зібранні. 

III. Кількісний та персональний склад учасників зібрання 
3.1. До роботи зібрання/зібрань – варто запросити/залучити усіх бажаючих та небайдужих, до долі міста – ужгородців, включаючи, тимчасово проживаючих. 
3.2. До обговорення конкретних питань/тем порядку денного зібрання/зібрань, доцільно залучати активних та небайдужих представників усіх верств, соціальних груп, політичних уподобань тощо. 
3.3. Головний критерій корисності участі кожного у роботі зустрічі/зібрань/засідань – конкретні пропозиції, грамотність, компетентність тощо.

IV. Питання порядку денного та регламент зібрання 
4.1. Перелік питань порядку денного першого та подальших засідань зібрання, можна сформувати, безпосередньо в ході засідання та за бажанням/рішенням присутніх. 
4.2. Доцільно визначити критерії питань/тем, які можуть/будуть включатись до порядку денного першого та подальших зібрань/засідань. 
4.3. Регламент роботи першого зібрання/засідання, доцільно організувати за принципом «вільного мікрофону».

V. Взаємини з органами влади та управління, партіями, громадськими інституціями та ЗМІ 
5.1. Участь представників органів влади та/або управління – вітається, але не є умовою роботи зібрання/зустрічі/засідання, виходячи з принципів вільного обміну думками на останніх. 
5.2. Участь у роботі зібрань/зустрічей/засідань, з боку політичних партій й громадських інституцій суспільства, бажана, але – не означає механічного збільшення учасників останніх. 
5.3. Участь в роботі зібрань/зустрічей/засідань – засобів масової інформації (включаючи соціальні мережі Інтернет) не є самоціллю, однак, останні можуть суттєво активізувати роботу, а головне – саму ідею таких зібрань/зустрічей/засідань, на що варто звернути особливу увагу. 

Документи першої зустрічі ужгородського Гайд Парку:

Фото з першої зустрічі ужгородського Гайд Парку 

Публікація в ЗМІ про першу зустріч ужгородського Гайд Парку