Третя зустріч-зібрання Гайд-парку “Ми – європейці”,
яка відбулась 28 листопада 2014 року в м. Ужгород
28 листопада, 2014 року, в приміщенні ЗОУНБ ім. відбулась третє зібрання, ужгородського Гайд Парку, за темою: «Сприяння громадській організації «Кінологічний Клуб Лайка» (ГОККЛ) у виконанні статутних завдань, з вирішення питань по організації допомоги прирученим чотирилапим у місті Ужгороді».
Головною темою зібрання була спроба зрозуміти, що саме приводить до появи псів-безхатченків по населених пунктах та як реалізувати ідею-проект «Відповідально до чотирилапих», з підписанням пунктів Меморандуму про співпрацю між зацікавленими його учасниками та сторонами.
До обговорення питань зустрічі та роботи над цією ідеєю-проектом було запрошено:
– волонтерів, дресирувальників, ветеринарів, власників/продавців собачих кормів та аксесуарів;
– уповноважених представників органів місцевої влади та управляння (в тому числі – ветслужби, санепідемстанції, ТСОУ (ДОСААФ), МВД, прикордонників, митників);
– інші зацікавлені особи, організації та всі небайдужі й активні громадяни міста: суспільно-громадські лідери, діячі культури та мистецтва, підприємці, представники молодіжних організацій, політики, чиновники, а також – представники ЗМІ краю.
Ініціаторами-співорганізаторами зібрання, крім IASEED, виступили: Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, громадська організація «Наш Рід» та громадська організація «Кінологічний Клуб Лайка» (див. посилання нижче).
Важливо, що українські міста взагалі, та Ужгород, зокрема, вже давно потребують впорядкування цілого ряду питань у цій сфері, а саме:
– доцільність та організація обліку чотирилапих у місті;
– нормативне впорядкування утримання чотирилапих, через прийняття відповідних рішень міської влади (сьогодні обласний центр “керується” рішеннями міськради ще… 1994 року!);
– повноваження ветеринарних служб, нагляд та контроль з боку санітарно-епідеміологічних структур міста;
– шляхи організації притулків, зокрема, приватних;
– облаштування майданчиків у місті для вільного вигулу, розміщення паперових та пластикових пакетів для екскрементів й сміттєвих урн;
– місцеві збори з власників чотирилапих (податок з тварин) та нормативна база (розміри збору й терміни сплати, пільги, звільнення від збору) й порядок формування бюджету та статті витрат з нього, санкції та штрафи, а також контрольні органи та їх повноваження для цього збору тощо.
Через це, такий предметний Гай-парк був надзвичайно корисним та актуальним.
Документи третьої зустрічі ужгородського Гайд Парку
Фото з третьої зустрічі ужгородського Гайд Парку
Публікація в ЗМІ про третю зустріч ужгородського Гайд Парку