Агентство нерухомості «Газда»

          Історія підприємства бере свій початок з 4 серпня 1992 року, з дня реєстрації Спільного підприємства в формі товариства з обмеженою відповідальністю – Агентства нерухомості “Газда”.
          Пригадую, як сперечались з приводу не стільки статусу першої в краї приватної компанії, яка б займалась нерухомістю, що на той час було в диковинку, практично для всіх, скільки через назву, позаяк “газда” здавалось дуже місцевою назвою а в агентстві мали б працювати агенти, що могло відштовхувати  потенційних клієнтів та неабияк лякати органи реєстрації. Адже на той час єдиним – було Агентство Аерофлоту, хто пам’ятає. 
          Мабуть, саме через вищевказані перестороги, з боку міської влади міста Ужгорода, в особі комісії з реєстрації юридичних осіб (була й така), нам було відмовлено в реєстрації, тому Агентство нерухомості “Газда” прийшлось зареєструвати в Ужгородському районі. Однак, з часом як виявилось і статус – агентство, і назва виявились напрочуд вдалими, що підтверджує сьогоднішніх – безліч, саме агентств чи агенцій нерухомості та назв “газда” і в різних варіантах.
          З реєстрацією іноземної інвестиції 30 жовтня 1992 року (реєстраційний № 1704/1) Агентство стало й учасником зовнішньоекономічної діяльності а вже до кінця 1993 року Агентство мало зареєстровану незначну іноземну інвестицію в статутному фонді, який на той час становив 6 500 німецьких марок. 
          З постановкою на зовнішньоекономічних облік, який у той час мав місце, з листопада 1992 року, АН “Газда” вирішила себе випробувати й у сфері надання послуг в якості – митного брокера, що стало можливим з отриманням Ліцензії на таку діяльність за № 00164, яку було отримано 10 лютого 1993 року.
          Крім надання ріелторських послуг, як-то купівля-продаж та здача в оренду нерухомості, з початку 1993 року Агентство почало надавати послуги з реєстрації та перереєстрації суб’єктів підприємницької діяльності – на які був тоді великий попит.
          А вже 8 червня 1993 року, через великий попит на послуги з приватизації житла, АН “Газда” отримало Ліцензію Держкомітету по житлово-комунальному господарству, за № 904, що дозволило здійснювати діяльність по оформленню та реєстрації документів про право власності на квартири (будинки). Тоді ж ми почали приватизацію державного та відомчого житлового фонду, в Ужгороді та у Виноградівському, Перечинському й Ужгородському районах.
          З 14 квітня 1994 року, на підставі Генеральної угоди з Фондом Державного майна України (ФДМУ), спеціалісти АН “Газда” – приступили до професійної діяльності по наданню послуг при приватизації майна державних підприємств. Це дозволило надавати фахові послуги з акціонування, викупу, корпоратизації та інших, необхідних операцій, в ході так званої “великої приватизації”. 
          Отже з 1994 року Агентство почало надавати професійні послуги в сфері нерухомого майна. Спеціалісти Агентства почали консультувати та здійснювати операції з купівлі-продажу, обміну та оренди житла та іншої нерухомості (дач, гаражів, складів тощо) а також – земельних ділянок громадян.
          Натомість, специфічній діяльності на ринку нерухомості, яка ніяк не регулювалась на державному рівні – сприяла самоорганізація та саморегуляція цієї сфери ринку. Так, виникла Асоціація ріелторів України, членом якої з 14 серпня 1994 року стало і АН “Газда”, як 42 суб’єкт по всій Україні, двоє фахівців якого отримали посвідчення за №№ 61 та 62. 
          Крім приватизації квартир та будинків громадян, як в населених пунктах так й відомчого житла, Агентство надавало послуги й в ході “малої приватизації”, яку організовували, у формі аукціонів – місцеві органи влади. Досвід фахівців Агентства був корисним для клієнтів, яким робили оцінку нерухомості, допомагали складати бізнес-плани та приймати участь у викупі комунального майна яке підлягало роздержавленню, як-то магазини, перукарні, кафе тощо.  
          В перші ж роки діяльності АН “Газда” започаткувало дійсне членство в Асоціації консультативних та експертних фірм “Укрконсалтінг”, Українській спілці підприємців і промисловців (УСПП), ми стали членами незалежної Української профспілки працівників спільних підприємств (м. Київ).
          За час своєї діяльності, фахівці Агентства підготували десятки оглядів місцевого ринку нерухомості, оприлюднили цілу низку аналітичних статей, надали безліч прогнозів та рекомендацій, які були надруковані в цілій низці засобів масової інформації Закарпаття та України.
          З виконанням статутних завдань, Компанія припинила діяльність шляхом ліквідації – 2 вересня 2009 року (за даними Єдиного державного реєстру).

Документи Агентства нерухомості “Газда” (1992-2000)

Дозволи, Ліцензії та Договори

Опубліковані статті, огляди та реклама 

Авторська робота Андрія Гойти