НОВИНИ САЙТУ

20.5.2024 – В Розділі Конференції та форуми розміщено матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Закордонне українство: від дослідження історії до прогнозу розвитку”, на якій було презентовано статтю “Українські біженці в Чеській Республіці: статистика, статус, допомога та захист” (ст. 316-325).

10.5.2024 – На нашому сайті пропонуємо до уваги новий розділ веб-сайту “Танкіст із Дебрецена” в якому, дещо в саркастичному тоні але правдиво – наведено історію майже 45-річної давнини, про строкову службу в радянській армії… простого закарпатця. 

20.4.2024 – В розділі “Наші публікації” пропонуємо до уваги матеріал “Туристичні інформаційні центри, як основа галузі відпочинку та рекреації в країні”, який було підготовлено ще три роки тому але який залишається актуальним напередодні кожного туристичного сезону. 

10.4.2024 – 11 квітня виповнюється 80 років,  члену нашого Великого Роду – Ключевському Юрію Андрійовичу, який в молоді роки, як альпініст підкорив одну з кавказьких вершин – Ушбу, про що й нагадуємо Ювіляру та його родині, з побажанням приємного перегляду. З Днем народження!

30.3.2024 – Щиросердечно вітаємо прихильників та відвідувачів нашого ресурсу зі Світлим Христовим Воскресінням. В ці дні зичимо кожному Божого благословення, здоров’я та щастя а також бажаємо, щоб великодні дзвони принесли у ваші оселі віру і любов. Усіх земних благ та чистих, щирих помислів. Христос Воскрес!

20.3.2024 – Цими днями минає 10 років з часу завершення розповсюдження Родинного календаря 2014-2015″, який було створено за результатами кількох Зустрічей (2011, 2012) та Експедиції (2013) Роду. Історичне видання, яке розміщено в розділі Наша Родина включає фотографії членів Нашого Роду та членів їх сімей.

10.3.2024 – В березні цього року минає 15-та річниця відкриття пам’ятника Т.Г. Шевченку в Празі за участі Президента України Віктора Ющенко, про що свідчать кілька світлин тих подій, з якими ділиться автор, які розміщено в розділі “Фото та відео”.

29.2.2024 – На сайті, оприлюднено матеріал “Чому енергія вітру заряджає закарпатців на протести?” , в якому досліджено ситуацію з вітряками, які почали монтуватись в тотально енергозалежному Закарпатті а також – наведено досвід використання вітроелектростанцій у Європі.

19.2.2024 – В розділі “Наукові статті” пропонуємо до уваги статтю “Сакральність українських пам’яток в Чеській Республіці”, в якій показана ретроспектива подій більше як 100-літньої давності яка подібна до нашого сьогодення: та сама битва за існування держави України й з тим самим ворогом.

9.2.2024 – На сайті, в розділі “Наші публікації” опубліковано матеріал “Чеська Республіка: злочинність серед іноземців – зростає але в’язниці – закривають”, в якому привернуто увагу до правопорушень та злочинів з боку громадян України в цій, центральноєвропейській країні Євросоюзу.

30.1.2024 – В розділі Наша Родина розміщено ессе Памяті Дячука Василя Васильовича – про справжнього громадянина країни, великого патріота краю та прекрасного сім’янина, який був досвідченим лікарем, активним мукачівцем та справжнім гуцулом Рахівщини, де народився.

10.1.2024 – Цими днями минає 10 років від поширення Родинного Календаря 2014-2015 років, який було створено з використанням фотоматеріалів з низки зустрічей й експедицій, які було організовано активними членами Нашого Великого Роду

30.12.2023 – Щиросердечно вітаємо всіх наших підписників, відвідувачів та прихильників веб-ресурсу IASEED з Різдвом Христовим та Новим Роком! Завершується надважкий рік, в якому українці з гідністю та честю відстояли власну країну та її незалежність. В новому, 2024 році бажаємо Перемоги Україні та всім нам – її громадянам!

20.12.2023 – На сайті, в розділі “Наші публікації” опубліковано Дайджест публікацій та заходів за участі IASEED в 2023 році”, де перерахували статті, дослідження, аналітичні матеріали, наукові праці та інше, які було оприлюднено в році, що минає.

30.11.2023 – Минає 10 років з тієї ночі, коли на Майдані Незалежності у Києві, силовики побили студентів, що й стало поштовхом до мітингів по всій Україні на підтримку Революції Гідності, коли вже 1 грудня свідомі ужгородці – вийшли на Театральну площу Ужгорода.

20.11.2023 – В розділі Аналітика та огляди пропонуємо матеріал Сертификация продукции в Чешской Республике (условия, порядок подачи заявления, примерная стоимость услуг), який було підготовлено в 2002 році фахівцями UCIAS для компанії “Укрмоноліт”.

10.11.2023 – Пропонуємо роздуми більш як 20-ти річної давнини, “Ужгород: невикористаний потенціал або місто втрачених можливостей”, в яких висвітлено перехід краю від командно-планової системи ґаздування, через хаос базарщини й аж до зачатків ринкових відносин.

30.10.2023 – В розділі Е-петиції та запити пропонуємо до уваги Запит до Міністерства оборони України та ROSHEN, що було подано з метою дізнатись: чи дійсно була надана допомога з боку компанії Roshen та на яку частку для “переобладнання системи ППО навколо Києва”.

20.10.2023 – На сайті, в розділі “Наші публікації” оприлюднено новий матеріал “Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування у Європі, з точки зору а чи є чому та чому варто повчитись українцям в ході становлення та розвитку регіонів.

10.10.2023 – В розділі “Аналітика та огляди” пропонуємо дослідження “Обзор строительного бизнеса в Чешской Республике”, який було підготовлено для замовників з України, які мали намір вийти на будівельний ринок Чеської Республіки.

30.9.2023 – В розділі Е-петиції та запити розміщено “Запити до Служби автомобільних доріг та кількох ТГ в Закарпатській області”, який було подано з метою отримати перелік автобусних зупинок, які розміщено на території краю та їх статус.

20.9.2023 – Продовжуємо оприлюднення історії власної діяльності кінця 90-х років, що базується на документах, які прокоментовано у запропонованому матеріалі – “Акціонерні товариства створені за участі Gazda Group”

10.9.2023 – На сайті, в розділі “Наші публікації” оприлюднено новий матеріал Україна якнайшвидше хоче до ЄС, в якому пропонується до розгляду питання чи готові самі українці до норм та правил у Європейському Союзі. 

20.8.2023 – В розділі Е-петиції та запити розміщено Запит до Верховної Ради України стосовно службових відряджень народних депутатів до США, який було подано з метою з’ясувати правдивість заяв та діяльності окремих народних обранців.

10.8.2023 – В розділі “Аналітика та огляди”, пропонуємо огляд “Металургійна промисловість Чеської Республіки: виробництво, торгівля та основні виробники”, який було оприлюднено в 2007 році, на сторінках нині вже неіснуючого ресурсу.

30.7.2023 – Цими днями минає 5 років з того дня, як відійшов у вічність Русин Василь Павлович – наш сокурсник, надійний товариш, хороший фахівець, прекрасний сім’янин та  просто гарна людина…

20.7.2023 – Оприлюднено матеріал “Перевезення містян як ознака цивілізованості Ужгорода”, стосовно використання екологічно чистого, муніципального пасажирського транспорту, з порівняннями: у нас та у Європі.

30.6.2023 – Кількість відвідувачів web-сторінки IASEED – Інформаційно-аналітичної служби “Східно-Європейський діалог”, що діє з листопада 2021 року, досягла перших 10 000 візитів! Дякуємо за інтерес до ресурсу…

25.6.2023 – Пропонуємо дослідження “Електричні прилади та машини: виробництво, торгівля та основні виробники в Чеській Республіці”, яка була оприлюднена в одному, вже неіснуючому друкованому органі, в 2006 році та яка розміщена в розділі “Аналітика та огляди”.

15.6.2023 – На сайті, в розділі “Наші публікації” пропонуємо до уваги статтю Повоєнна відбудова країни та чи впораються влади на місцях, в якій розглянуто питання регіонального відновлення країни.

10.6.2023 – В розділі Наша Родина розміщено розповідь “Подяка мамі”, від нащадків: дітей, внуків та правнуків, яка може слугувати прикладом й для інших сімей Роду, які готові пригадати життєвий шлях батьків, що вже відійшли у вічність.

5.6.2023 – В розділі “Аналітика та огляди”, оприлюднено матеріал “Освоєння випуску паркету із твердої породи деревини”, який було підготовлено у вигляді Бізнес-плану спеціалістами ТОВ “Газда – Консалтинг” ще в 1996 році.

30.5.2023 – З розділу “Наші публікації” пропонуємо до уваги “Ініціатива громади – ознака європейськості або чеська реальність про мільйон дерев, в якій мова про ініціативу висадження фруктової алеї Святого Мартіна між двома селами в Чеській Республіці.

25.5.2023 – В розділі “Конференції та форуми” оприлюднено матеріали Міжнародної науково-практичної конференції  “Сакральне та туризм”, на якій було презентовано дослідження “Сакральність українських пам’яток в Чеській Республіці”.

10.5.2023 – В розділі Наші публікації оприлюднено статтю “Кемпінги Закарпаття: бути чи не бути”, в якій піднімається питання – коли, як та за яких умов може запрацювати цей туристичний інструмент в Закарпатті.

5.5.2023 – В розділі Е-петиції та запити пропонуємо до уваги Запити до Фонду державного майна України, які було подано з метою підготовки матеріалу Втрачений шанс великої приватизації на прикладі Закарпатської області.

25.4.2023 – З розділу “Аналітика та огляди”, пропонуємо до уваги аналітичний матеріал “Хімічна та фармацевтична промисловості Чеської Республіки (сучасний стан, провідні суб’єкти та компанії)”, який було підготовлено фахівцями UCIAS в 2004 році для наших партнерів.

20.4.2023 – В розділі Наші публікації оприлюднено статтю “Похмілля після свят або деякі підсумки масштабних заходів в Ужгороді”, про Міжнародний інвестиційний форум “Закарпаття – бізнес у центрі Європи”, який відбувся у 2016 році.

15.4.2023 – Щиро вітаємо з Великоднем всіх партнерів, замовників та відвідувачів нашого web-ресурсу IASEED – Інформаційно-аналітичної служби “Східно-європейський діалог” та дякуємо за співпрацю й вірність а також бажаємо: здоров’я, щастя та вдачі.

10.4.2023 – В розділі Е-петиції та запити пропонуємо до уваги “Запит до дорожньої поліції Ужгорода”, який було подано з метою підготовки електронної петиції “Багаторівневі паркінги в Ужгороді”.

5.4.2023 – Оприлюднено інформацію про заснування “Українського народного дому”, який було організовано в лютому 2016 році в Празі, в якому відбулась предметна зустріч, знайомство та перемовини з керівництвом IASEED.